Studyo Photoarts

Hamile Fotoğrafçılığı Nedir?

Hamile fotoğrafçılığı; anı ve portre fotoğrafçılığı içerisinde yer alan bir tür olsa da bir mucizenin oluşumunu anlatan duygu yüklü bir fotoğrafçılık olmasından ötürü kendine özgü dinamikleri olan ve doğru ellerden çıktığında çocuklarınıza, hatta torunlarınıza göstermekten gurur duyacağınız çok özel bir alandır.

Çekim İçin Doğru Zaman Nedir?

Çekim için en doğru zaman eğer ki tek bir bebek bekliyorsanız; hamileliğinizin belirgin bir hal aldığı ve henüz hareketlerinizin kısıtlanmadığı, hamilelikten kaynaklanan ödem vb. problemlere çok fazla maruz kalmadığınız 7-8. aylar iken, eğer siz ikiz veya daha çok bebek bekliyorsanız 6. ay en uygun zaman olacaktır.

Bebek & Doğum Fotoğrafçılığı Nedir?

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza aldığınızda her anı bambaşka yenilikler sunan ve yıllarca sürecek bir serüvenin kapısını da aralamış olursunuz. İlk gülümseme, ilk emeklemeler, ilk adımlar… diye uzayıp gider liste. Bebek fotoğrafçılığı ve çocuk fotoğrafçılığı bu geri getirilemez zamanları ölümsüzleştirmek işidir.

Çekim İçin Doğru Zaman Nedir?

Yenidoğan fotoğrafı çekimi yaptırmak istiyorsanız doğru zaman ilk iki ay hatta şartlar uygun ise bebeğin anne karnı formunun bozulmadığı ilk 15 gün ideal olacaktır. Bebek fotoğrafçılığı ve çocuk fotoğrafçılığı ise her zaman dilimi kendine özgü özellikler barındırdığı için tercih ettiğiniz herhangi bir zamanda gerçekleştirilebileceği gibi; belirli periyotlarla çekim yaptırarak çocuğunuzun kişisel belgeselini de oluşturabilirsiniz.